Budynek w Nankinie, w prowincji Jiangsu w Chinach, powstały w XV w.
Porcelanowa Pagoda (chiń.: 南京陶塔; pinyin: Nánjīng Táotǎ) została wzniesiona na planie ośmiokąta foremnego, a jej szerokość wynosiła około 29,5 metra.
Wieża została postawiona około 1412 roku (z polecenia cesarza Yongle), jej wysokość wynosiła 79 metrów - składało się na to dziewięć kondygnacji (docelowo miało ich być według planów 13), a na każdym z nich znajdowała się galeria lub krużganki z balkonami, umożliwiającymi podziwianie krajobrazów.
Na szczyt wieży prowadziły spiralne schody.
Z zewnątrz wieża została pokryta porcelanowymi, białymi kafelkami.
Oryginalna wieża została doszczętnie zniszczona, ale zanim to nastąpiło, to najpierw w 1801 roku uderzył w nią piorun, powodując zniszczenie trzech górnych kondygnacji, które zostały jednak wkrótce odbudowane.
Później, w latach 50-tych XIX wieku (w okresie powstania tajpingów) dokonano spustoszenia okolic wokół wieży. Zniszczono także buddyjskie obrazy i schody wewnątrz budynku. W 1856 roku wieżę zniszczono całkowicie.
W 2010 roku, biznesmen Wang Jianlin przekazał miliard juanów na odbudowę wieży, co było największą w historii Chin darowizną przekazaną przez jedną osobę. Dzięki temu, w grudniu 2015 roku nastąpiło otwarcie nowoczesnej, metalowej repliki wieży, wraz z otaczającym ją parkiem.